Data założenia postępowania: 2025-03-27
1. Przedmiotem zamówienia jest:Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych – remontu jezdni ul. Pszczelnej w Zawierciu.
2. Zakres planowanych prac remontowych obejmuje:
Jezdnia drogowa (asfalt – warstwa ścieralna): ok. 2040,50 m2;
Odtworzenie zjazdów (z kostki brukowej): 101,6 m2;
Długość odcinka: ok. 305 mb;
Szerokość drogi: ok. 6,10 m.
Ø roboty rozbiórkowe istniejącej nawierzchni – frezowanie,
Ø wymiana jednostronna krawężników drogowych i krawężników najazdowych,
Ø zabudowa jednostronna krawężnika drogowego i krawężnika najazdowego na istniejących wjazdach,
Ø dostosowanie istniejących wjazdów i dojść do posesji do nowego krawężnika – przełożenie kostki brukowej,
Ø wykonanie nawierzchni asfaltowej - warstwa ścieralna KR 3-4 o gr. 5 cm,
Ø zastosowanie taśm asfaltowych do łączenia warstw asfaltowych,
Ø częściowa wymiana nawierzchni z kostki brukowej,
Ø regulacja studni,
Ø regulacja wpustów,
Ø regulacja zasuw wodociągowych,
Ø wykonanie projektu organizacji ruchu wraz z wykonaniem oznakowania, oznakowanie poziome grubowarstwowe,
Ø wykonanie czynności odbiorowych wraz z przygotowaniem dla Zamawiającego kompletu dokumentów, w tym dokumentacji powykonawczej,
Ø odtworzenie istniejącego oznakowania poziomego
Ø humusowanie i obsianie trawą terenu przy krawężnikach.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony został wProgramie funkcjonalno-użytkowym, w tym załączniku do PFU pn. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia.
4. Ponadto, obowiązki Wykonawcy związane z realizacją przedmiotu zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik nr 4 do SWZ.
5. Dokumentacja projektowa winna obejmować wykonanie:
1) projektu budowlanego (wraz z kompletem załączników, tj.: opiniami, uzgodnieniami, porozumieniami i pozwoleniami oraz informacją dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia), który winien być przedłożony Zamawiającemu w 3 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w 1 egzemplarzu w wersji elektronicznej; plan zagospodarowania terenu ujęty w projekcie należy wykonać w skali 1:500; projekt powinien być opracowany tak, aby umożliwiał otrzymanie potwierdzenia o niewniesieniu sprzeciwu właściwego organu do zgłoszenia robót budowlanych;
2) projektu wykonawczego, który winien być przedłożony Zamawiającemu w 3 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w 1 egzemplarzu w wersji elektronicznej; poza wymogami przyjętymi przy opracowaniu tego typu dokumentacji projektant winien zestawić w formie tabelarycznej:
a) podstawowe dane techniczne projektowanego obiektu takie jak: długość, szerokość, powierzchnia poszczególnych elementów objętych remontem z podaniem materiału, z których zostały zaprojektowane,
b) działki objęte remontem z uwzględnieniem numeru geodezyjnego, karty mapy, obrębu oraz danych właściciela lub władającego gruntem;
3) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), w 1 egzemplarzu w wersji papierowej oraz 1 egzemplarzu w wersji elektronicznej;
4) przedmiaru robót w 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w 1 egzemplarzu wersji elektronicznej;
5) kosztorysu inwestorskiego w 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w 1 egzemplarzu wersji elektronicznej;
6) projektów czasowej organizacji ruchu wraz z zatwierdzeniem przez Starostwo Powiatowe w Zawierciu w 1 egzemplarzu w wersji papierowej oraz 1 egzemplarzu wersji elektronicznej;
7) inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
W ramach zamówienia Wykonawca uzyska wszelkie wynikające z obowiązujących przepisów warunki techniczne, uzgodnienia, decyzje dla robót objętych opracowaną dokumentacją, które przekaże Zamawiającemu wraz z opracowaną dokumentacją.
Szczegółowe wytyczne do projektowania:
Dokumentacja Projektowa opracowana przez Wykonawcę tj. m.in. Projekt Budowlany, Projekt Techniczny, STWiORB muszą uwzględniać uwarunkowania wynikające z pozyskanych warunków, jak również standaryzację związaną z procesem projektowania, uzgadniania i zatwierdzania dokumentacji, rodzaju stosowanych technologii i materiałów, realizacji i odbiorów robót budowlanych, przekazywania na środki trwałe, obowiązujących u każdego z nich.
Pełna identyfikacja i rozpoznanie wszystkich kolizji z istniejącymi sieciami uzbrojenia terenu należy do zadań Wykonawcy.
W przypadku wystąpienia kolizji projektowanego zagospodarowania terenu z istniejącymi sieciami podziemnymi i nadziemnymi do obowiązków Wykonawcy należy opracowanie projektu zabezpieczenia sieci lub przebudowy kolizji. Dotyczy to także sytuacji, w której właściciele poszczególnych mediów w wydanych uzgodnieniach (warunkach technicznych) ustalą konieczność wykonania przebudowy odpowiedniej sieci. Szczegółowe rozwiązania winny być zgodne z uzgodnieniami (warunkami technicznymi) gestorów sieci, po akceptacji Zamawiającego. Uzyskanie uzgodnień (warunków technicznych) należy do obowiązków Wykonawcy.
6. Szczegółowy zakres prac został ujęty w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
7. Obowiązki Wykonawcy wynikające z realizacji przedmiotu zamówienia zawierają także Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy w sprawie zamówienia stanowiącym załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
8. Tam, gdzie w SWZ, w tym wProgramie Funkcjonalno-Użytkowym lub innych dokumentach zamówienia został wskazany znak towarowy(marka), producent, dostawca, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm europejskich, ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień , o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy zaoferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji oraz będą zgodne pod względem:
a) gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elementów składowych),
b) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),
c) charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów),
d) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcja),
e) parametrów bezpieczeństwa użytkowania,
f) standardów emisyjnych,
oraz pod warunkiem udowodnienia przez Wykonawcę zgodnie z art. 101 ust. 5 lub 6 ustawy Pzp.
9. W przypadkuzastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązańrównoważnych, w rozumieniu art. 95 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy Pzp.,Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych dokumentów potwierdzających, że oferta/rozwiązanie równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia.Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia).
10. W przypadkuwymaganego w Programie Funkcjonalno-Użytkowym oznakowania i certyfikatów, Zamawiający akceptuje oznakowania i certyfikaty równoważne.
11. W przypadku wymagania w Programie Funkcjonalno-Użytkowymetykiet lub certyfikatów, Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety oraz certyfikaty wydane przez równoważne jednostki oceniające zgodność.
12. Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego zobowiązany jest do okazania w stosunku do wskazanych materiałów znaków bezpieczeństwa, deklaracji zgodności lub aprobaty technicznej lub certyfikatu zgodności z Polską Normą przenoszącą normy europejskie lub normą państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącą tę normę lub Polską Normą w przypadku braku Polskiej Normy przenoszącej europejskie.
13. Ilekroć w Programie Funkcjonalno-Użytkowym mowa jest o polskich normach, należy przez to rozumieć polskie normy przenoszące normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub inne normy lub dokumenty, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp.
14. Materiały i urządzenia użyte do wykonania umowy powinny odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 725 z późn. zm.), ustawie z dnia 16 kwietnia 2004r. o wyrobach budowlanych (t. j. Dz. U. z 2021 r., poz. nr 1213) oraz wymogom specyfikacji technicznych, wykonania i odbioru robót i SWZ.
15.Wykonawcajest zobowiązany udzielić gwarancji na przedmiot umowy na nie mniej niż 3 lata licząc od daty odbioru końcowego robót.
16. Okres rękojmi na przedmiot zamówienia wynosi 5 lat.
17. Obowiązek zatrudnienia na umowę o pracę.
Celem wykonania obowiązków określonych w art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga, aby w ramach realizacji umowy czynności bezpośrednio związane z przedmiotem umowy (wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie t. j. roboty rozbiórkowe i zabezpieczenia, roboty w zakresie nawierzchni jezdni, zagospodarowanie terenu, odwodnienie jezdni), były wykonywane przez osoby zatrudnione na umowę o pracę w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (tekst jednolity Dz.U. z 2025 r. poz. 277 z późn. m.) niezależnie od tego, czy prace te będzie wykonywał Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca (tzw. pracownicy fizyczni). Wymóg ten nie dotyczy osób: projektanta/ów, kierujących robotami budowlanymi, wykonujących usługi transportowe, dostawców materiałów budowlanych, sprzętu, urządzeń, obsługi geodezyjnej, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście roboty na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy.
Wymagania dotyczące sposobu dokumentowania zatrudnienia osób na umowę o pracę, uprawnienia kontrolne Zamawiającego oraz sankcje z tytułu braku zatrudniania osób na umowę o pracę zostały szczegółowo określone w projektowanych postanowieniach umownych stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykonał dokumentację projektową zgodnie ze standardami i obowiązującymi przepisami prawa w zakresie dostępności dla wszystkich użytkowników, a w szczególności z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych.
19. Nazwa/y i kod/y Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
45233222-1 Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45100000-8 Przygotowanie terenu pod budowę
45111000-8 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111300-1 Roboty rozbiórkowe
45233000-9 Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz
wykonywania nawierzchni autostrad i dróg
45233140-2 Roboty drogowe
45233220-7 Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233200-1 Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45112710-5 Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45330000-9 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
Załączniki:
Specyfikacja Warunków Zamówienia.pdf
Ogłoszenie o zamówieniu - opublikowane.pdf
Załącznik nr 1 - Formularz ofertowy.docx
Załącznik nr 2 - Oświadczenie Wykonawcy.docx
Załącznik nr 3 - Oświadczenie podmiotu udostępniającego.docx
Załącznik nr 4 Projektowane postanowienia umowy.pdf
Program funkcjonalno - użytkowy.zip
1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.
2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.
4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.