progress_icon

Data założenia postępowania: 2024-06-21

Gmina Zawiercie

Leśna 2

42-400 Zawiercie

NIP: 6492286197

Osoba kontaktowa:

Anna Siejka

tel:

e-mail: a.siejka@zawiercie.eu

Uporządkowanie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie zabytkowego dawnego osiedla robotniczego Towarzystwa Aukcyjnego w Zawierciu

POSTĘPOWANIE NR Z75/41164

Tryb postępowania: Podstawowy bez negocjacji

Znak sprawy: WIZP.271.16.2024.AS

Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Progi postępowania: Biuletynowe

Przedmiot postępowania:

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wodociągu na terenie osiedla TAZ w Zawierciu Etap I, Podetap 2 (odcinek od rejonu budynku Westerplatte 14 do budynku Westerplatte 20 z jego uwzględnieniem) w ramach zadania pn.: „Uporządkowanie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie zabytkowego dawnego osiedla robotniczego Towarzystwa Aukcyjnego w Zawierciu.”

2. Zakres robót dla Podetapu 2 obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wodociągu w odcinku ulicy Westerplatte o długości ok. 136 mb (odcinek od rejonu budynku Westerplatte 14 do budynku Westerplatte 20 z jego uwzględnieniem) wraz z odtworzeniem nawierzchni asfaltowej jezdni oraz chodników z kostki brukowej.

3. Zakres podetapu 2 zgodnie z rys. 02 i fragmentem rys. 03 (czarna przerywana linia obrazuje granicę opracowania – do budynku ul. Westerplatte 20 włącznie „Projekt zagospodarowania terenu – cz.1 i cz.2” Projektu wykonawczego.

4. Zakres robót dla poszczególnych branż:

a) Branża sanitarna:

ØDługość kolektora kanalizacji sanitarnej oraz przyłączy do działek:

od studni S5 (bez jej zabudowy) do studni S9 (wraz z zabudową studni S9)

- PVC fi 315 mm – 136,61 mb

- PVC fi 200 mm (przyłącza do działek) – 57,77 mb

- Studnie rewizyjne fi 1200 mm – 5 szt.

- Studnie rewizyjne systemowe fi 600 mm – 4 szt.

ØDługość kolektora kanalizacji deszczowej:

od studni włączeniowej D-ist do studni D1.5 (bez zabudowy studni D1.5) oraz odcinek od studni D1 do studni D2 (wraz z zabudową studni D2)

- PVC fi 500 mm – 17,57 mb

- PVC fi 400 mm – 138,42 mb

- PVC fi 200 mm – 65,36 mb

- Studnie rewizyjne fi 1500 mm – 1 szt.

- Studnie rewizyjne fi 1200 mm – 5 szt.

- Studnie rewizyjne systemowe fi 600 mm – 2 szt.

- Wpusty uliczne żeliwne wraz z osadnikami fi 500 – 8 szt.

- Montaż i dostawa separatora wraz z osadnikiem – 1 kpl.

ØDługość poszczególnych odcinków sieci wodociągowej:

od węzła W16 do węzła W26 oraz odcinek od węzła W19 do węzła W19.1

- rury z żeliwa sferoidalnego fi 200 mm – 197,80 mb w tym 21,00 mb metodą bezwykopową

- PE, PEHD fi 160 mm – 5,87 mb

- PE, PEHD fi 63 mm – 108,55 mb

- Studnie wodomierzowe – 4 szt.

- Zasuwy żeliwne, klinowe, owalne – 10 szt. (różne średnice)

- Hydranty nadziemne – 2 szt.

b) Branża drogowa:

- Roboty pomiarowe (geodezyjne): – 0,136 km

- Długość nawierzchni bitumicznej drogi: – 136 mb

- Powierzchnia odtworzeń nawierzchni drogowej (asfalt): – 833,10 m2

- Powierzchnia odtworzeń chodników z kostki brukowej: – 338,57 m2

- Powierzchnia odtworzeń zjazdów z kostki brukowej: – 218,46 m2

- Powierzchnia odtworzeń nawierzchni żwirowej: – 191,01 m2

- Powierzchnia odtworzeń terenów zielonych: – 740,62 m2

5. Roboty prowadzone będą na obszarze układu urbanistycznego osiedla robotniczego TAZ w Zawierciu wpisanego do rejestru zabytków pod nr A/1428/91. Tym samym zgodnie z art. 36 ust. 1 pkt 1 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami z dnia 23 lipca 2003 r. realizacja robót budowlanych przy zabytku winna być prowadzona przy spełnieniu warunków dodatkowych szczegółowo opisanych w Pozwoleniu Nr K/1138/2023 z dnia 04.10.2023 r. Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie robót budowlanych, które stanowi załącznik do niniejszej SWZ.

6. Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja projektowa (tj. projekt budowlany - projekt zagospodarowania terenu branża sanitarna, projekty techniczne (branża sanitarna i branża drogowa), projekt wykonawczy – branża drogowa i sanitarna), specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiary robót (jako element pomocniczy do kalkulacji ceny), które stanowią załączniki do specyfikacji warunków zamówienia (dalej swz).

7. Sporządzona oferta musi być zgodna z przedmiotem zamówienia, dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót.

8. Tam, gdzie w SWZ w tym dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót lub innych dokumentach zamówienia został wskazany znak towarowy (marka), producent, dostawca, patent, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm, europejskich ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy, pzp Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp zaoferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji oraz będą zgodne pod względem:

a) gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elementów składowych),

b) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),

c) charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów),

d) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcja),

e) parametrów bezpieczeństwa użytkowania,

f) standardów emisyjnych,

oraz pod warunkiem udowodnienia przez wykonawcę zgodnie z art. 101 ust. 5 lub 6 ustawy Pzp.

9. W przypadkuzastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązańrównoważnych w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych dokumentów potwierdzających, że oferowana oferta/rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia.Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia).

10. W przypadku wymagania w dokumentacji projektowej i STWiORB etykiet lub certyfikatów, Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety oraz certyfikaty wydane przez równoważne jednostki oceniające zgodność.

11. Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego zobowiązany jest do okazania w stosunku do wskazanych materiałów znaków bezpieczeństwa, deklaracji zgodności lub aprobaty technicznej lub certyfikatu zgodności z Polską Normą przenoszącą normy europejskie lub normą państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącą tę normę lub Polską Normą w przypadku braku Polskiej Normy przenoszącej europejskie.

12. Ilekroć w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, dokumentacji projektowej mowa jest o polskich normach, należy przez to rozumieć polskie normy przenoszące normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub inne normy lub dokumenty, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp.

13. Materiały i urządzenia użyte do wykonania umowy powinny odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 poz. 725), ustawie z dnia 16 kwietnia 2004r. o wyrobach budowlanych (t.jDz. U. z 2021r., poz. nr 1213) oraz wymogom specyfikacji technicznych, wykonania i odbioru robót i SWZ.

14. Wykonawca przed wbudowaniem materiałów przedłoży ich wzory, karty techniczne, aprobaty lub certyfikaty do akceptacji inspektorowi nadzoru potwierdzającej zgodność parametrów technicznych z dokumentacją projektową.

15. Wybrany Wykonawca przed podpisaniem umowy zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu Harmonogramu rzeczowo-finansowo.Harmonogram będzie wymagał akceptacji Zamawiającego, ze szczególnym uwzględnieniem wartości kosztorysowych realizacji poszczególnych etapów prac wchodzących w skład zadania.

16. Rozliczenie Wykonawcy za wykonanie przedmiotu zamówienia nastąpi zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy. Forma rozliczenia z Wykonawcą to wynagrodzenie ryczałtowo-kosztorysowe. Podana cena ofertowa musi zawierać wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia, załączonych przedmiarów robót pełniących wyłącznie funkcję pomocniczą, specyfikacji technicznej wykonania odbioru robót oraz dokumentacji projektowej. Powyższe nie odnosi się do realizacji dodatkowych dostaw, usług lub robót budowlanych oraz robót zamiennych – w tym zakresie wynagrodzenie ma charakter kosztorysowy. Szczegółowe postanowienia dotyczące zakresu robót, do których odnosi się wynagrodzenie ryczałtowe lub kosztorysowe oraz sposobu rozliczania zawierają projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, stanowiące załącznik nr 4 do SWZ.

17. Wykonawca jest obowiązany udzielić gwarancji na przedmiot zamówienia na nie mniej niż 3 lata licząc od daty odbioru końcowego.

18. Okres rękojmi na przedmiot zamówienia wynosi 5 lat.

19. Obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę:

Celem wykonania obowiązków określonych w art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga, aby w ramach realizacji umowy czynności bezpośrednio związane z przedmiotem umowy (wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie wynikające z przedmiaru robót) były wykonywane przez osoby zatrudnione na umowę o pracę niezależnie od tego, czy prace te będzie wykonywał Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca (tzw. pracownicy fizyczni). Wymóg ten nie dotyczy między innymi: kierujących budową, wykonujących usługi transportowe, wykonujących obsługę geodezyjną, dostawców materiałów budowlanych, sprzętu, urządzeń, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście roboty na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy.

Wymagania dotyczące sposobu dokumentowania zatrudnienia osób na umowę o pracę, uprawnienia kontrolne Zamawiającego oraz sankcje z tytułu braku zatrudniania osób na umowę o pracę zostały szczegółowo określone w projektowanych postanowieniach umowy stanowiącymi załącznik nr 4 do SWZ.

20. Przedmiot zamówienia będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych

Na projektowanych ciągach komunikacji pieszej, na przejściach i przekroczeniach jezdni itp. nie można stosować uskoków i progów o różnicy wysokości większej od 2cm.

21. Zamawiający uzyskał z Banku Gospodarstwa Krajowego Wstępną Promesę nr Edycja8/2023/6816/PolskiLad dotyczącą Dofinansowania Inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych dla zadania pn.: Uporządkowanie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie zabytkowego dawnego osiedla robotniczego Towarzystwa Aukcyjnego w Zawierciu





Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz





Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...