I. Opis przedmiotu zamówienia:
A. ZADANIE NR 1:
Przeprowadzenie kompleksowej usługi szkolenia pn.: „Audyt i kontrola w jednostce oraz projektowane zmiany ustawy o finansach publicznych od 2023 roku” realizowane w ramach projektu „Plan Rozwoju Lokalnego na lata 2021- 2030 finansowanego w całości ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014- 2021”.
1. Przedmiotem zamówienia jest: przeprowadzenie 3 jednodniowych szkoleń stacjonarnych oraz zapewnienie poczęstunku w ramach przerw kawowych podczas szkolenia pn.: „Audyt i kontrola w jednostce oraz projektowane zmiany ustawy o finansach publicznych od 2023 roku” dla pracowników UM, jednostek organizacyjnych gminy Zawiercie oraz spółek miejskich..
2. Liczba godzin oraz uczestników szkolenia: Szkolenia zostaną przeprowadzone dla 30 osób w łącznym wymiarze 21 godzin dydaktycznych (1 godzina dydaktyczna = 45 min.) z podziałem na 3 grupy (po 10 osób w grupie tj.: 3 grupy x 10 osób = 30 osób). Na 1 grupę przypada 7 godzin dydaktycznych.
3. Dla każdej z 3 grup szkoleniowych szkolenie będzie trwało 1 dzień.
Łącznie usługa szkoleniowa będzie obejmowała 3 dni szkoleniowe.
1 dzień szkolenia obejmuje 7 godzin dydaktycznych.
4. Szkolenia odbywać się będą wyłącznie od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, w przedziale czasowym od godz. 8:00 do godz. 15:00.
5. Zamawiający poda Wykonawcy imienny wykaz uczestników najpóźniej 1 dzień przed planowanym terminem szkolenia.
6. Miejsce realizacji szkoleń: Zamawiający nieodpłatnie udostępni sale do przeprowadzenia szkoleń na terenie miasta Zawiercie, które nie wprowadzają barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych.
7. Opis szkolenia
Podczas szkolenia omówione zostaną kwestie związane z prowadzeniem w jednostce audytów i kontroli, wskazana zostanie rola kontroli, system jej organizacji oraz sposób nadzoru nad tym procesem w jednostce. Przedmiotem szkolenia będzie również przeanalizowanie planowanych zmian w ustawie o finansach publicznych w zakresie wydatkowania środków i audytu wewnętrznego.
8. Program szkolenia powinien zawierać następujące treści:
• Rola kontroli wewnętrznej w organizacji a status audytora i jego zadania w jednostce;
• Aspekty audytu finansowego w jednostce. Jakie zagadnienia powinny być przedmiotem audytu w zakresie finansów
• Nadzór i kontrola kierownictwa jednostki nad realizacją zadań w jednostce, wykorzystanie
• Informacji systemu kontroli wewnętrznej w tym audytu wewnętrznego dla wprowadzania zmian i ewaluacji systemu
• właściwa i bieżąca informacja oraz komunikacja w jednostce kluczem do pozytywnych zmian w organizacji
• omówienie projektowanych zmian ustawy o finansach publicznych dot. zasad wydatkowania
• środków i audytu wewnętrznego.
9. Cel szkolenia
Uczestnicy szkolenia omówią wspólnie z prowadzącym kwestie związane z realizacją w jednostce audytów i kontroli, rolę kontroli, system jej organizacji oraz sposób nadzoru nad tym procesem w jednostce. Przedmiotem szkolenia będzie również przeanalizowanie planowanych zmian w ustawie o finansach publicznych w zakresie wydatkowania środków i audytu wewnętrznego.
10. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz obowiązki Wykonawcy związane z realizacją przedmiotu zamówienia zostały określone w załączniku nr 1A do SWZ.
11. Obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia zostały określone również w projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik do SWZ.
12. Zatrudnienie osób na umowę o pracę przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia
Z uwagi na fakt, iż czynności wykonywane przez osoby przy realizacji zamówienia nie wyczerpują pojęcia stosunku pracy, Zamawiający nie przewiduje wymogu zatrudniania osób na umowę o pracę.
13. Nazwa/y i kod/y Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
80500000 – 9 Usługi szkoleniowe
14. Zamówienie realizowane będzie w ramach projektu: pt. „PLAN ROZWOJU LOKALNEGO ZAWIERCIA NA LATA 2021-2030” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-21 w ramach programu Rozwój Lokalny”.
B. ZADANIE NR 2
Przeprowadzenie kompleksowej usługi szkolenia pn.: Przeprowadzenie kompleksowej usługi szkolenia pn.: „Egzekucja podatków i opłat lokalnych oraz innych należności publicznoprawnych. Zmiany w 2023 roku” realizowane w ramach projektu „Plan Rozwoju Lokalnego na lata 2021- 2030 finansowanego w całości ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014- 2021”.
1. Przedmiotem zamówienia jest: przeprowadzenie 1 jednodniowego szkolenia stacjonarnego oraz zapewnienie poczęstunku w ramach przerw kawowych podczas szkolenia pn.: „Egzekucja podatków i opłat lokalnych oraz innych należności publicznoprawnych. Zmiany w 2023 roku” dla pracowników UM.
2. Liczba godzin oraz uczestników szkolenia: Szkolenie zostanie przeprowadzone dla 10 osób (1 grupa x 10 osób= 10 osób) w łącznym wymiarze 7 godzin dydaktycznych (1 godzina dydaktyczna = 45 min.). Na 1 grupę przypada 7 godzin dydaktycznych.
3. Szkolenie będzie trwało 1 dzień.
Łącznie usługa szkoleniowa będzie obejmowała 1 dzień szkoleniowy.
1 dzień szkolenia obejmuje 7 godzin dydaktycznych.
4. Szkolenie odbywać się będzie wyłącznie od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, w przedziale czasowym od godz. 8:00 do godz. 15:00.
5. Szkolenia odbywać się będą wyłącznie od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, w przedziale czasowym od godz. 8:00 do godz. 15:00.
6. Zamawiający poda Wykonawcy imienny wykaz uczestników najpóźniej 1 dzień przed planowanym terminem szkolenia.
7. Miejsce realizacji szkoleń:
Zamawiający nieodpłatnie udostępni sale do przeprowadzenia szkoleń na terenie miasta Zawiercie, które nie wprowadzają barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych.
8. Opis szkolenia
Podczas szkolenia omówione zostaną kompleksowo zagadnienia z zakresu postępowania egzekucyjnego w przedmiocie skutecznej egzekucji administracyjnej podatków i opłat lokalnych oraz innych należności publicznoprawnych.
9. Program szkolenia powinien zawierać następujące treści:
obowiązki wierzyciela jako podmiotu inicjującego postępowanie egzekucyjne;
działania przedegzekucyjne podejmowane przez wierzycieli;
wystawianie i kierowanie do egzekucji administracyjnej elektronicznego tytułu wykonawczego (sposoby elektronicznego przekazywania TW, aktualne wzory, omówienie ich prawidłowego wypełnienia, podpis elektroniczny, upoważnienie do podpisywania TW, nowe narzędzie do podpisywania i wysyłki dokumentów elektronicznych e- TW, e- ZW: aplikacja AK- Signer, konsekwencje nieprawidłowego podpisywania i wysyłki dokumentów elektronicznych przez organ egzekucyjny);
przebieg postępowania egzekucyjnego w administracji (moment wszczęcia postępowania egzekucyjnego- zmiana przepisów, obowiązki wierzyciela w zakresie przekazywania zawiadomień i informacji do organu egzekucyjnego - nowy obowiązujący od 1 stycznia 2023 r. formularz e-ZW, nowe dane w zawiadomieniach wierzyciela wysyłanych do organu egzekucyjnego, konsekwencje nieterminowego poinformowania organu egzekucyjnego np. o wpłacie należności objętej tytułem wykonawczym do wierzyciela, sposoby księgowania wpłaty otrzymanej z organu egzekucyjnego, nowe możliwości płatności egzekwowanych należności;
zmienione zasady ponownego wszczęcia postępowania egzekucyjnego.
10. Cel szkolenia
Uczestnicy szkolenia zdobędą, uzupełnią oraz uporządkują wiedzę z zakresu podstępowania egzekucyjnego w jst. (tj. w zakresie: procesu egzekucji administracyjnej wymagalnych należności pieniężnych w obszarze podatków i opłat lokalnych oraz niepodatkowych należności publicznoprawnych, nowego narzędzia do podpisywania i wysyłki dokumentów elektronicznych, obligatoryjnych działań przedegzekucyjnych, praw i obowiązków wierzycieli w przymusowym dochodzeniu należności jednostek samorządu terytorialnego oraz istotnych zmian w modelu naliczania kosztów egzekucyjnych, konsekwencji nieprawidłowego wypełnienia i podpisania e-TW).
11. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz obowiązki Wykonawcy związane z realizacją przedmiotu zamówienia zostały określone w załączniku nr 1A do SWZ.
12. Obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia zostały określone również w projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik do SWZ.
13. Zatrudnienie osób na umowę o pracę przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia
Z uwagi na fakt, iż czynności wykonywane przez osoby przy realizacji zamówienia nie wyczerpują pojęcia stosunku pracy, Zamawiający nie przewiduje wymogu zatrudniania osób na umowę o pracę.
14. Nazwa/y i kod/y Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
80500000 – 9 Usługi szkoleniowe
15. Zamówienie realizowane będzie w ramach projektu: pt. „PLAN ROZWOJU LOKALNEGO ZAWIERCIA NA LATA 2021-2030” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-21 w ramach programu Rozwój Lokalny”.
C. ZADANIE NR 3
Przeprowadzenie kompleksowej usługi szkolenia pn.: Przeprowadzenie kompleksowej usługi szkolenia pn.: „Dochody i wydatki jednostek budżetowych. Ewidencja, klasyfikacja oraz sprawozdawczość budżetowa. Praktyczne aspekty” realizowane w ramach projektu „Plan Rozwoju Lokalnego na lata 2021- 2030 finansowanego w całości ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014- 2021”.
1. Przedmiotem zamówienia jest: przeprowadzenie 2 jednodniowych szkoleń stacjonarnych oraz zapewnienie poczęstunku w ramach przerw kawowych podczas szkolenia pn.: „Dochody i wydatki jednostek budżetowych. Ewidencja, klasyfikacja oraz sprawozdawczość budżetowa. Praktyczne aspekty” dla pracowników UM, jednostek organizacyjnych i spółek miejskich.
2. Liczba godzin oraz uczestników szkolenia: Szkolenia zostaną przeprowadzone dla 20 osób w łącznym wymiarze 14 godzin dydaktycznych (1 godzina dydaktyczna = 45 min.) z podziałem na 2 grupy (po 10 osób w grupie tj.: 2 grupy x 10 osób = 20 osób). Na 1 grupę przypada 7 godzin dydaktycznych .
3. Dla każdej z 2 grup szkoleniowych szkolenie będzie trwało 1 dzień.
Łącznie usługa szkoleniowa będzie obejmowała 2 dni szkoleniowe.
1 dzień szkolenia obejmuje 7 godzin dydaktycznych.
4. Szkolenia odbywać się będą wyłącznie od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, w przedziale czasowym od godz. 8:00 do godz. 15:00.
5. Zamawiający poda Wykonawcy imienny wykaz uczestników najpóźniej 1 dzień przed planowanym terminem szkolenia.
6. Miejsce realizacji szkoleń:
Zamawiający nieodpłatnie udostępni sale do przeprowadzenia szkoleń na terenie miasta Zawiercie, które nie wprowadzają barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych.
7. Opis szkolenia:
Szkolenie będzie stanowić kompendium wiedzy w zakresie podstawowych pojęć i reguł w obszarze dochodów oraz wydatków jednostek budżetowych, ze szczególnym podkreśleniem aspektów praktycznych, to znaczy: problemów klasyfikacji budżetowej, sprawozdawczości i ewidencji.
8. Program szkolenia powinien zawierać następujące treści:
ewidencja dochodów budżetowych( syntetyczna, analityczna, należności sporne, nadpłaty, przedawnienia);
udzielanie ulg w spłacie należności budżetowych (umorzenie należności, odroczenie terminu płatności, rozłożenie zaległości na raty);
odsetki od należności;
rekompensata za koszty dochodzenia należności cywilnoprawnych od przedsiębiorców;
najczęstsze problemy paragrafów dochodów (m.in.: odsetki §090, §091, §092;różne opłaty i zwroty, odszkodowania §063, §064, §094, §095; związanych z majątkiem §077, §078, §087; wpływy z różnych opłat §069, a §097; kary §057 i §058);
zobowiązania, w tym zobowiązania wymagalne - pojęcie, zasady prowadzenia ewidencji analityczne, zaangażowanie;
odsetki od zobowiązań wymagalnych – ewidencja;
ewidencja syntetyczna i analityczna wydatków budżetowych;
finansowanie inwestycji, zakupów inwestycyjnych, remontów;
wydatki niewygasające;
problemy klasyfikacji wydatków (m. in.: materiałów §421, a §422, §423, §424, §427, §430, §606; oprogramowania §430, a §421, §443, §424; umów o dzieło, zlecenia §417, a §427, §430, §409; nagród konkursowych §419, a §304, usług §430; świadczeń §311, a §302; ekspertyz §439; tłumaczeń §438; usług między jst. §433; energii §426, usług zdrowotnych §428; szkoleń §455, §470, a §430; inwestycji §605 a §606, również wydatków w ramach inwestycji z Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych §637 czy RFIL §610;
powiązanie oraz rozliczanie dochodów i wydatków z budżetem;
dochody i wydatki w sprawozdawczości budżetowej– najczęstsze błędy i nieprawidłowości;
naruszenia dyscypliny finansów publicznych w zakresie dochodów i wydatków budżetowych.
9. Cel szkolenia
Uczestnicy szkolenia uzupełnią i uporządkują wiedzę dotyczącą ewidencji dochodów i wydatków jednostki: zasad prawidłowego ujmowania dochodów i wydatków w klasyfikacji budżetowej oraz sprawozdań budżetowych, najczęstszych nieprawidłowości w zakresie ewidencji, klasyfikacji i sprawozdawczości dochodów i wydatków.
10. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz obowiązki Wykonawcy związane z realizacją przedmiotu zamówienia zostały określone w załączniku nr 1A do SWZ.
11. Obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia zostały określone również w projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik do SWZ.
12. Zatrudnienie osób na umowę o pracę przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia
Z uwagi na fakt, iż czynności wykonywane przez osoby przy realizacji zamówienia nie wyczerpują pojęcia stosunku pracy, Zamawiający nie przewiduje wymogu zatrudniania osób na umowę o pracę.
13. Nazwa/y i kod/y Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
80500000 – 9 Usługi szkoleniowe
14. Zamówienie realizowane będzie w ramach projektu: pt. „PLAN ROZWOJU LOKALNEGO ZAWIERCIA NA LATA 2021-2030” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-21 w ramach programu Rozwój Lokalny”.
D. ZADANIE NR 4
Przeprowadzenie kompleksowej usługi szkolenia pn.: Przeprowadzenie kompleksowej usługi szkolenia pn.: „Kontrola gospodarki finansowej, rachunkowości i sprawozdawczości w jst i ich jednostkach organizacyjnych” realizowane w ramach projektu „Plan Rozwoju Lokalnego na lata 2021- 2030 finansowanego w całości ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014- 2021”.
1. Przedmiotem zamówienia jest: przeprowadzenie 3 jednodniowych szkoleń stacjonarnych oraz zapewnienie poczęstunku w ramach przerw kawowych podczas szkolenia pn.: „Kontrola gospodarki finansowej, rachunkowości i sprawozdawczości w jst i ich jednostkach organizacyjnych” dla pracowników UM, jednostek organizacyjnych i spółek miejskich.
2. Liczba godzin oraz uczestników szkolenia: Szkolenia zostaną przeprowadzone dla 30 osób w łącznym wymiarze 21 godzin dydaktycznych (1 godzina dydaktyczna = 45 min.) z podziałem na 3 grupy (po 10 osób w grupie tj.: 3 grupy x 10 osób = 30 osób). Na 1 grupę przypada 7 godzin dydaktycznych .
Dla każdej z 3 grup szkoleniowych szkolenie będzie trwało 1 dzień.
Łącznie usługa szkoleniowa będzie obejmowała 3 dni szkoleniowe.
1 dzień szkolenia obejmuje 7 godzin dydaktycznych.
3. Szkolenia odbywać się będą wyłącznie od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, w przedziale czasowym od godz. 8:00 do godz. 15:00.
4. Zamawiający poda Wykonawcy imienny wykaz uczestników najpóźniej 1 dzień przed planowanym terminem szkolenia.
5. Miejsce realizacji szkoleń: Zamawiający nieodpłatnie udostępni sale do przeprowadzenia szkoleń na terenie miasta Zawiercie, które nie wprowadzają barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych.
6. Opis szkolenia:
Podczas szkolenia zostaną przeanalizowane zagadnienia z zakresu gospodarki finansowej, zasad rachunkowości i sprawozdawczości w jst. Jego uczestnicy poznają praktyczne rozwiązania problemów dotyczących polityki rachunkowości oraz szczególnych zasad rachunkowości. Zapoznają się z zagadnieniami związanymi z prawidłowym postępowaniem w zakresie ewidencji kontroli dochodów budżetowych.
7. Program szkolenia powinien zawierać następujące treści:
zasady gospodarki finansowej – plany finansowe i ich zmiany (w tym zadania zlecone, upoważnienia do zaciągania zobowiązań, najczęściej występujące nieprawidłowości);
polityka rachunkowości w jednostkach i zasady odpowiedzialności za rachunkowość;
zasady odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych;
kontrola gospodarki finansowej (ustalenie odpowiedzialności oraz skutków nieprawidłowości, najczęściej występujące błędy, szczególne zasady kontroli);
wspólna obsługa administracyjna, finansowa i księgowa jednostek;
zaciąganie zobowiązań;
wydatkowanie środków publicznych;
ewidencja dochodów budżetowych, ich egzekucja, kontrola i prezentacja w sprawozdaniach;
rozliczanie, ewidencja i prezentacja w sprawozdaniach dochodów z zadań zleconych;
ewidencja kosztów, wydatków, zaangażowania i zasady funkcjonowania kont rozrachunkowych;
środki trwałe, ewidencja syntetyczna i analityczna środków trwałych;
wyjaśnienia dotyczące rachunkowości budżetowej;
problemy związane z kontrolą sprawozdawczości budżetowej i finansowej (terminowość i prawidłowość).
8. Cel szkolenia
Uczestnicy szkolenia poznają aktualne zagadnienia w zakresie zasad rachunkowości i systemu sprawozdawczości jst: praktyczne założenia i rozwiązania ewidencyjne, sprawozdawcze rachunkowości, typowe dla jst, rozwiązania problematycznych kwestii związanych z prowadzeniem gospodarki finansowej w jst i ich jednostkach organizacyjnych.
9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz obowiązki Wykonawcy związane z realizacją przedmiotu zamówienia zostały określone w załączniku nr 1A do SWZ.
10. Obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia zostały określone również w projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik do SWZ.
11. Zatrudnienie osób na umowę o pracę przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia
Z uwagi na fakt, iż czynności wykonywane przez osoby przy realizacji zamówienia nie wyczerpują pojęcia stosunku pracy, Zamawiający nie przewiduje wymogu zatrudniania osób na umowę o pracę.
12. Nazwa/y i kod/y Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
80500000 – 9 Usługi szkoleniowe
13. Zamówienie realizowane będzie w ramach projektu: pt. „PLAN ROZWOJU LOKALNEGO ZAWIERCIA NA LATA 2021-2030” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-21 w ramach programu Rozwój Lokalny”.
E. ZADANIE NR 5
Przeprowadzenie kompleksowej usługi szkolenia pn.: „Przeprowadzenie kompleksowej usługi szkolenia pn.: „Przeprowadzanie i rozliczanie inwestycji w jst i jej jednostkach podległych z uwzględnieniem Polskiego Ładu, Programu Inwestycji Strategicznych i RFIL i innych źródeł, także pochodzących z dotacji” realizowane w ramach projektu „Plan Rozwoju Lokalnego na lata 2021- 2030 finansowanego w całości ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014- 2021”.
1. Przedmiotem zamówienia jest: przeprowadzenie 2 jednodniowych szkoleń stacjonarnych oraz zapewnienie poczęstunku w ramach przerw kawowych podczas szkolenia pn.: „Przeprowadzanie i rozliczanie inwestycji w jst i jej jednostkach podległych z uwzględnieniem Polskiego Ładu, Programu Inwestycji Strategicznych i RFIL i innych źródeł, także pochodzących z dotacji” dla pracowników UM, jednostek organizacyjnych i spółek miejskich.
2. Liczba godzin oraz uczestników: Szkolenia zostaną przeprowadzone dla 20 osób w łącznym wymiarze 14 godzin dydaktycznych (1 godzina dydaktyczna = 45 min.) z podziałem na 2 grupy (po 10 osób w grupie tj.: 2 grupy x 10 osób = 20 osób). Na 1 grupę przypada 7 godzin dydaktycznych.
3. Dla każdej z 2 grup szkoleniowych szkolenie będzie trwało 1 dzień.
Łącznie usługa szkoleniowa będzie obejmowała 2 dni szkoleniowe.
1 dzień szkolenia obejmuje 7 godzin dydaktycznych.
4. Szkolenia odbywać się będą wyłącznie od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, w przedziale czasowym od godz. 8:00 do godz. 15:00.
5. Zamawiający poda Wykonawcy imienny wykaz uczestników najpóźniej 1 dzień przed planowanym terminem szkolenia.
6. Miejsce realizacji szkoleń: Zamawiający nieodpłatnie udostępni sale do przeprowadzenia szkoleń na terenie miasta Zawiercie, które nie wprowadzają barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych.
7. Opis szkolenia: Podczas szkolenia zostaną omówione nieprawidłowości w zakresie prowadzenia procesu realizacji inwestycji z różnych funduszy oraz innych źródeł, a także przedstawione możliwe rozwiązania do eliminacji tych błędów.
8. Program szkolenia powinien zawierać następujące treści:
środki trwałe, wartości niematerialne i prawne w ujęciu definicyjnym;
pomocne uregulowania wewnętrzne (polityka rachunkowości, w tym: zasady gospodarowania majątkiem, instrukcja obiegu i kontroli dokumentów z procedurą inwestycji);
przygotowanie inwestycji: celowość, sposób finansowania i związane z tym terminy oraz specjalne zasady funkcjonowania ewidencyjnego, kalkulacja obciążenia wydatków bieżących jst po ukończeniu inwestycji, wymogi stawiane wykonawco, itp.;
omówienie źródeł finansowania inwestycji (w tym: z budżetu jst, z Polskiego Ładu: Programu Inwestycji Strategicznych, z innych różnych funduszy, z dotacji celowej, z budżetu środków europejskich i z innych źródeł oraz ich ujęcie budżetowe, sposób funkcjonowania w ewidencji księgowej, rozliczanie);
ulepszenie jako wydatek inwestycyjny, a remont;
zakupy inwestycyjne, a zakupy z wydatków bieżących środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych – różne koncepcje w tym zakresie;
klasyfikacja budżetowa inwestycji i remontów oraz zakupów bieżących i inwestycyjnych z różnych źródeł;
sposób księgowania kosztów inwestycji /konto 080/ i remontów według ich źródeł finansowania i rozliczenie tych kosztów;
pierwsze wyposażenie w procesie inwestycyjnym;
przekazanie nakładów inwestycyjnych do podległych jednostek;
inwestycje bez efektu;
obieg faktur za wykonane inwestycje, zakupy, remonty /faktury częściowe, faktury końcowe/;
protokoły OT i PT oraz ich rola w procesie inwestycyjnym;
zasady ujęcia nowo powstałego środka trwałego lub ulepszenia środka trwałego w ewidencji środków trwałych, wartość początkowa środka trwałego.
9. Cel szkolenia:
Uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie praktycznych zasad przeprowadzania oraz rozliczania inwestycji od strony finansowo-księgowej w jst i ich jednostkach podległych, ze szczególnym podkreśleniem tych finansowanych z Polskiego Ładu, w szczególności z Programu Inwestycji Strategicznych, RFIL i innych źródeł (także pochodzących z dotacji). Zapoznają się również z praktycznymi aspektami efektywnego opracowania przepisów wewnętrznych w celu uporządkowania procesu inwestycyjnego w jednostce oraz z najczęstszymi błędami popełnianymi przy przygotowaniu, przeprowadzaniu i rozliczaniu inwestycji w jst.
10. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz obowiązki Wykonawcy związane z realizacją przedmiotu zamówienia zostały określone w załączniku nr 1A do SWZ.
11. Obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia zostały określone również w projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik do SWZ.
12. Zatrudnienie osób na umowę o pracę przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia
Z uwagi na fakt, iż czynności wykonywane przez osoby przy realizacji zamówienia nie wyczerpują pojęcia stosunku pracy, Zamawiający nie przewiduje wymogu zatrudniania osób na umowę o pracę.
13. Nazwa/y i kod/y Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
80500000 – 9 Usługi szkoleniowe
14. Zamówienie realizowane będzie w ramach projektu: pt. „PLAN ROZWOJU LOKALNEGO ZAWIERCIA NA LATA 2021-2030” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-21 w ramach programu Rozwój Lokalny”.
1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.
2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.
4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.
Czas na składanie ofert upłynął...